.....

زندگی نامه

دکتر فریدون کامران

فریدون کامران فرزند نعمت الله در اسفند ۱۳۳۱ در یک خانواده فرهنگی متوسط در دزفول متولد شد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در این شهر گذراند و پس از اخذ مدرک کارشناسی اقتصاد از ایران راهی کشور فرانسه شد. وی در سال ۱۹۸۱ میلادی موفق به اخذ مدرک فوق لیسانس(D.E.A) در رشته اقتصاد و برنامه‌ریزی روستایی(مطالعات روستایی) از دانشگاه آرسنال تولوز و در سال ۱۹۸۲ فوق لیسانس در رشته جامعه‌شناسی از دانشگاه میرای می‌شود و سرانجام در سال ۱۹۸۴ به دریافت مدرک دکترای اقتصاد و برنامه‌ریزی با درجه ممتاز(Tre`s bien) نایل و در سال ۱۹۸۵ موفق به دریافت مدرک دکترای جامعه‌شناسی با درجه نسبتا خوب(Assez bine) می‌شود.

دکتر کامران پس از اخذ مدارک دکترای خود از دانشگاه فرانسه به ایران برمی‌گردد و در دانشگاه‌های شیراز، بوعلی سینا همدان و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تدریس در زمینه‌های اقتصادی، جامعه‌شناسی و برنامه‌ریزی می‌شود. او در حال حاضر(۱۳۸۸) عضو هیئت علمی تمام وقت، رئیس دانشکده علوم‌اجتماعی و مدیر گروه‌های کارشناسی ارشد این دانشکده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن است. وی همچنین عضو شورای پژوهشی دانشگاه متبوع خود بوده و سردبیری فصنامه علمی پژوهش اجتماعی و مدیریت عامل موسسه تحقیقاتی و مشاور عالی دانشیار را نیز بر عهده دارند.

فریدون کامران علاوه بر نگارش مقالات متعدد در مجلات علمی و ترویجی به تالیف کتاب‌های زیر نیز پرداخته است:

  • توسعه و برنامه‌ریزی روستایی(۱۳۷۴)، نقش انضباط کار در بهره‌وری(۱۳۸۰)، نقش روابط کار در بهره‌وری(۱۳۸۱)، مشارکت سیاسی کارگران(۱۳۸۱)، عشق ماندگار(رمانی با همکاری کارزانی۱۳۸۲)، برنامه‌ریزی روستایی(۱۳۸۳)، روش‌های تحقیق در علوم اجتماعی(با همکاری نیک خلق۱۳۸۴)